Konserwacja obuwia roboczego

Buty robocze, zależnie od tego, w jakim zakładzie pracy będziesz ich używać, są narażone na działanie wielu różnych niekorzystnych dla obuwia czynników zewnętrznych. Dlatego ich konserwacja jest bardzo ważna. Przed założeniem butów do pracy użyj pasty bądź natłuść je środkami odpowiednio dobranymi do rodzaju materiału, z którego są wykonane. Masz do dyspozycji kremy do obuwia, pasty oraz impregnaty. Producenci obuwia roboczego zalecają, aby konserwować ich produkty po każdym użyciu, dzięki czemu przez dłuższy czas pozostaną one w nienaruszonym stanie. Oczywiście przed przystąpieniem do pastowania butów roboczych musisz pamiętać o ich dokładnym wyczyszczeniu.

alternative

Jak prać buty robocze?

Czyszczenie butów roboczych to równie ważna kwestia co ich konserwacja. Brud może tuszować zniszczenia, a te w obuwiu roboczym są niepożądane. Uszkodzone buty nie będą spełniać już swojej najważniejszej funkcji, jaką jest ochrona Twoich stóp.

Przede wszystkim czyszczenie butów roboczych nie może odbywać się poprzez wypranie ich w pralce. Taki zabieg może spowodować uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo detergenty mogą mieć negatywny wpływ na materiał, z którego wykonane zostało obuwie, a także na elementy łączące, takie jak klej.

Bezpiecznym i skutecznym sposobem czyszczenia obuwia roboczego jest wycieranie ich po skończonej pracy wilgotną ściereczką lub gąbką. Podczas tego zabiegu usuń ze swoich butów wszystkie zabrudzenia, nawet te, które na pierwszy rzut oka wydają się trudne do usunięcia. Nie zapomnij również o wyczyszczeniu podeszwy.

Przykry zapach wydobywający się z obuwia roboczego to także częsty problem, którego możesz, a nawet powinieneś się pozbyć. Przede wszystkim zadbaj o to, żeby Twoje buty robocze po każdym użyciu mogły całkowicie wyschnąć. Możesz użyć do tego specjalnych pochłaniaczy wilgoci i zapachów albo sody oczyszczonej i torebek z herbatą, które wkłada się do butów.

alternative

Jak rozbić buty robocze?

Uciskające i obcierające lub za małe buty robocze to koszmar każdego pracownika. Co zrobić, żeby buty do pracy były wygodne? Możesz udać się z nimi do szewca. Posiada on specjalistyczny sprzęt do tego typu zabiegów, który pomoże zniwelować problem. Jeśli jednak nie masz czasu na wizytę u szewca, to zawsze możesz skorzystać z domowych sposobów, które również przynoszą pożądane rezultaty. Do rozbicia butów roboczych będziesz potrzebować suszarki do włosów oraz kilku par grubych skarpet. Załóż skarpety na stopę i włóż ją do buta. Następnie skieruj gorący strumień powietrza z suszarki na buta. Cały proces powinien trwać około 10-15 minut. Zabieg powtórz na drugim bucie. Pamiętaj, że buty robocze nosisz codziennie. Jeśli będziesz o nie odpowiednio dbać, to będą Ci bardzo długo służyły.